ŻEBERKO FORTE Secondo 4/4,3/4 (skrzypce)

WOLFSR23
Producent: WOLF
Dostępność:
Dostępne
szt.
112,25 zł / szt.

 Model: Forte Secondo SR-23 do skrzypiec 4/4-3/4

 www.wolfproducts.com/products/shoulder-rests/189/59/forte-secondo
 
Właściwości SR-23:

  • Zakrzywiony kształt zwiększający wygodę
  • Regulacja wysokości po obu stronach od 0,5 cm do 8 cm
  • Regulacja pod dowolnym kątem
  • Regulacja na dowolną szerokość
  • Elastyczny stelaż umożliwiający dopasowanie do niestandardowej ergonomii

 

Opis

Płyta żeberka jest wykonana z komfortowej pianki podklejonej pod aluminiowym poszyciem. Żeberko posiada dwie plastikowe śruby dystansowe, pozwalające wyregulować jego wysokość, zapewniając jednocześnie doskonałą stabilność w najwyższym położeniu. Pozwala to skrzypkowi idealnie dopasować żeberko do ergonomii swojego ciała.

 

Historia marki
W 1964 roku Willy Wolf skonstruował pierwsze elastyczne żeberko, w swoim domu w Amsterdamie. Krótko po prezentacji zostało zamówione pierwsze 500 sztuk, a tydzień później kolejne 500 sztuk, z których każde musiało zostać wykonane ręcznie. Niestety okazało się, że nie każdy był w stanie grać z tymi żeberkami. Willy Wolf zaczął więc testować rozwiązania na swoich kolegach z orkiestry symfonicznej w Utrecht. Dzięki temu był w stanie zebrać wiedzę, która pozwoliła szukać nowych rozwiązań dla skrzypków i altowiolistów.
W 1967 roku przeniósł się do Utrechtu, gdzie produkował pierwsze modele Forte, w szopie na podwórku swojego domu. W 1974 roku uruchomił nowy dobrze zaopatrzony warsztat w swojej rezydencji w Vleuten. Tutaj mógł rozwijać swoje pomysły, nadając żeberkom nowe kształty. W 1993 roku Willy Wolf przekazał firmę swoim dwóm synom, Arturowi i Robertowi. W 2005 roku Artur opuścił firmę i od tego czasu kształt firmie zaczął nadawać Robert ze swoją żoną Simone. Od tego czasu firma wystartowała ponownie, z nowym logiem, nowym zespołem pracowników i nową wizją tworzenia produktów.